8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

2 Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

W Adwencie wiele razy pojawia się wezwanie do nawrócenia. Przypomni je nam również dzisiaj wielki prorok znad Jordanu, św. Jan Chrzciciel. Celem jego misji było głoszenie, że Bóg przychodzi do każdego i oczekuje, że Go przyjmiemy i uznamy za Pana i Odkupiciela. Prośmy gorąco Ducha Świętego, by nas prowadził do szczerego uznania, że Jezus jest Panem i nic nie może być ważniejsze od Niego. Niech nam pomoże prawdziwie uznać prymat Boga w naszych rodzinach. Pamiętajmy również w naszych modlitwach o Kościele na Wschodzie.

1. Za nami pierwszy tydzień czasu przygotowania na spotkanie z Tym, który ma przyjść i już przychodzi. Spróbujmy dokonać swoistego podsumowania, jak przeżyliśmy ten czas, na czym się skupiamy.

2. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Tegoroczne roraty przeżywamy pod hasłem „Z Duchem Twoim”.

3. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek w ramach Dzieła Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. W niedzielę, 2 grudnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane drzwi głównego wejścia do kościoła. Zebraliśmy kwotę: 4.137,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.

5. W niedzielę, 16 grudnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.

6. W niedzielę, 2 grudnia, po każdej Mszy św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Jak co roku, opłatek do naszych domów niosą przedstawiciele naszej parafii. Wszystkim niosącym opłatek i przyjmującym składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ofiary z opłatków przeznaczone są na prace wykończeniowe w kościele.

7. W poniedziałek, 10 grudnia, nie ma spotkania kręgu biblijnego.

8. Adwentowa spowiedź św. z udziałem księży spowiedników z naszego dekanatu w czwartek, 20 grudnia, od godz. 17.00 do godz. 18.00.

9. W tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę, 22 grudnia, od godz. 9.00.

10. Od tej niedzieli organizujemy zbiórkę darów żywnościowych i odzieży na rzecz rodzin najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

11. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane świece na stół wigilijny. Ceny świec: mała – 6,50-zł; duża – 13,-zł, duża ozdobna – 15,-zł.

12. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.

13. W tym tygodniu patronują nam: 13 grudnia – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.