Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

Czego Bóg pragnie? Naszego szczęścia. Co jest jego źródłem? Pełnienie woli Bożej. Otwórzmy się więc na Boże prowadzenie w czasie tej Eucharystii, podczas adoracji i w życiu codziennym. Poddawajmy się nie zwątpieniu, lecz działaniu Ducha Świętego, który pouczy nas, jak – umocnieni Eucharystią, pokarmem nowego człowieka – z żywą wiarą, niezachwianą nadzieją i żarliwą miłością służyć Bogu i ludziom.

  1. Rozpoczynający się sierpień to miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.
  2. Sierpień to również miesiąc trzeźwości. W tym jubileuszowym roku Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych wystosował Apel, w którym czytamy: „Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu. Jednak w tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wolność kosztowała życie tak wielu Polaków. My dzisiaj nie musimy za Polskę umierać. Ale by chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest właśnie ochrona trzeźwości. Św. Jan Paweł II mówił nam, że „prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami”. To prawda. Nie możemy zawieść w tej tak ważnej sprawie. Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny”.
  3. W tę niedzielę, 5 sierpnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  4. W poniedziałek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. 
  5. We wtorek, 7 sierpnia, zapraszam na Apel Maryjny – Jasnogórski o godz. 19.00.
  6. W czwartek, 9 sierpnia, przypada święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942), współpatronki Europy; w piątek, 10 sierpnia, przypada święto świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258).
  7. W sobotę, 4 sierpnia, po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00, wyruszyła z Torunia na Jasną Górę XXXX Piesza Pielgrzymka. W tym roku pod hasłem „Wolni z Maryją”. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia po Mszy św. o godz. 17.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.
  8. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXIX minipielgrzymki.
  9. Dzieciom i młodzieży naszej parafii życzę udanego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie i niedzielnej Mszy św. Gdziekolwiek będziemy dajmy świadectwo naszej wiary.

     Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Karola Wierzbickiego, l. 59, zam. przy ul. Wodociągowej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Karola zostaną odprawione Msze św.: 02.09. godz. 11.30; 30.09. godz. 18.00; 14.10. godz. 18.00.

   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15