Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła – 8 lipca 2018 r.

Święty Jan Paweł II w książce pt. Dar i tajemnica, pisał o swej wdzięczności Panu Bogu za każdą odprawioną Mszę Świętą. Często nie do końca rozumiemy znaczenie Mszy św. w naszym życiu. I dlatego nie doceniamy tego daru. Gdy zaczynamy przychodzić na Mszę św. częściej niż tylko w niedzielę, to zauważamy niezbędność tego wydarzenia w naszym życiu.

 1. Dzieciom i młodzieży naszej parafii życzę udanego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie i niedzielnej Mszy św. Gdziekolwiek będziemy dajmy świadectwo naszej wiary. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania śladów Bożych w pięknie stworzenia.
 2. W niedzielę, 1 lipca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.982,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 3. W niedzielę, 15 lipca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 4. Dziękuję za ofiary składane do skarbonki przy głównym wyjściu z kościoła z napisem na zakup gabloty. W tej gablocie zostaną umieszczone zdjęcia, projekty i opis: ołtarza eucharystycznego, ołtarza słowa, lektorium, nastawy ołtarzowej z tabernakulum, krzyża z postacią Chrystusa, witraży „Zesłanie Ducha Świętego” i „Zmartwychwstanie”.
 5. XXXX Piesza Pielgrzymka, pod hasłem „Wolni z Maryją”, z Torunia na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia 2018 roku po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
 6. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXIX minipielgrzymki.
 7. W środę, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
 8. W tym tygodniu patronują nam również: 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich; 13 VII – św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt (†1033-1037).

      Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugeniusza Gąsiorowskiego, l.84, zam. przy ul. Stepowej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Eugeniusza zostaną odprawione msze św.: 12.08. godz. 8.00; 26.08. godz. 18.00; 02.09. godz. 18.00; 09.09. godz. 18.00; 23.09. godz. 18.00.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Bartłomiej Zieliński, st. wolny; z tutejszej parafii
  Aleksandra Jarczyńska, st. wolny; z tutejszej parafii 
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15