Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła – 1 lipca 2018 r.

Gdy zaproszeni przychodzimy na przyjęcie, to często przynosimy jakiś prezent dla gospodarza. Gospodarzem, który zaprosił nas na Ucztę, jest Pan Jezus. Co Mu przyniesiemy w darze na Mszę Świętą? Tym darem jesteśmy my sami tu obecni i nasza odpowiedź na Jego zaproszenie. Bo być może oprócz siebie, nic innego nie możemy Chrystusowi ofiarować. I Jemu to wystarcza.

 1. Dzieciom i młodzieży naszej parafii życzę udanego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie i niedzielnej Mszy św. Gdziekolwiek będziemy dajmy świadectwo naszej wiary. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania śladów Bożych w pięknie stworzenia.
 2. W tę niedzielę, 1 lipca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 3. W najbliższy wtorek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.
 4. W piątek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, 6 lipca, spowiedź św. od godz. 17.00.  
 6. Dziękuję za ofiary składane do skarbonki przy głównym wyjściu z kościoła z napisem na zakup gabloty. W tej gablocie zostaną umieszczone zdjęcia, projekty i opis: ołtarza eucharystycznego, ołtarza słowa, lektorium, nastawy ołtarzowej z tabernakulum, krzyża z postacią Chrystusa, witraży „Zesłanie Ducha Świętego” i „Zmartwychwstanie”.
 7. XXXX Piesza Pielgrzymka, pod hasłem „Wolni z Maryją”, z Torunia na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia 2018 roku po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
 8. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXIX minipielgrzymki.
 9. Inten­cje mszy św. możemy zamó­wić w biurze parafialnym po każdej mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Bartłomiej Zieliński, st. wolny; z tutejszej parafii
  Aleksandra Jarczyńska, st. wolny; z tutejszej parafii 
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15