Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła –  17 czerwca 2018 r.

Gdy myślimy o Kościele, zarówno jako o budowli, jak i o wspólnocie, to być może zachwycamy się jego potęgą. Inni, jemu przeciwni, patrzą na ten wzrost zazdrosnym okiem. Dziś jednak Chrystus Pan chce nam pokazać rozwój swego Królestwa od jego skromnych początków. Ziarno z drobnego pędu Mesjasza staje się potężnym drzewem, gdzie każdy ma schronienie.

 1. W tę niedzielę, 17 czerwca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 2. W piątek jest zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam o godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny i katechetyczny z prośbą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.
 3. W sobotę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Otoczmy swoją modlitwą wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 4. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła, jest również jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce.
 5. Trwa miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w środę, 20 czerwca, o godz. 19.00.
 7. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar dla parafii w postaci ufundowania jednej gabloty, w której będą umieszczane ogłoszenia, intencje mszalne i bieżące informacje z życia parafii i diecezji.  Na zakup drugiej gabloty możemy składać ofiary w skarbonce przy głównym wyjściu z kościoła. W tej gablocie zostaną umieszczone zdjęcia, projekty i opis: ołtarza eucharystycznego, ołtarza słowa, lektorium, nastawy ołtarzowej z tabernakulum, krzyża z postacią Chrystusa, witraży „Zesłanie Ducha Świętego” i „Zmartwychwstanie”. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na ten cel.
 8. Inten­cje mszy św. możemy zamó­wić w biurze parafialnym po każdej mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Łukasz Szmytka, st. wolny; z tutejszej parafii
  Agnieszka Grabek, st. wolny; z parafii w Inowrocławiu
 2. Aleksander Waldemar Daniek, st. wolny; z parafii św. Antoniego
  Kinga Kozłowska, st. wolny; z tutejszej parafii 
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15