Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018 r.

Dziś spoglądając wraz z Apostołami w niebo, radujemy się prawdą: „Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych”. Pamiętajmy, że Chrystus jest również z nami po wszystkie czasy. Dlatego ta uroczystość nie jest tylko wspomnieniem rozłąki, lecz przede wszystkim zapowiedzią naszego triumfu.

 1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. W dni powszednie w okresie między Wniebowstąpieniem a Zesłaniem Ducha Świętego modlimy się o dary Ducha Świętego.
 2. Rozpoczęła się już nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zgodnie z tradycją Kościoła, a zarazem odpowiadając na prośbę Księdza Biskupa, by czuwania odbywały się w każdej parafii, zapraszam na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odbędzie się ono w sobotę, 19 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, o godz. 18.00.
 3. Dziś, 13 maja, przypada kolejna rocznica pierwszego objawienia fatimskiego.
 4. W niedzielę, 6 maja, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.947,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 5. W niedzielę, 20 maja, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
 6. W tę niedzielę, 13 maja, na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
 7. W sobotę, 19 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. Podczas doniosłej uroczystości dzieci klas III przyjmą do serca Jezusa Chrystusa i będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św.
 8. W niedzielę, 27 maja, w czasie Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas czwartych będą obchodzić rocznicę I Komunii św. W ramach przygotowania liturgii tej Mszy św. zapraszam dzieci oraz rodziców na spotkanie w niedzielę, 20 maja, o godz.11.30.
 9. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na Nabożeństwo Majowe: w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18. 45.
 10. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

   Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wandę Zając, l.56, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Wandy zostaną odprawione Msze św.: 08.06. godz. 18.00; 12.06. godz. 18.00; 18.06. godz. 18.00; 22.06. godz. 18.00; 25.06. godz. 18.00; 01.07. godz. 18.00.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Christian Arena, st. wolny; z parafii w Palermo
  Maria Elżbieta Maćkiewicz, st. wolny; z tutejszej parafii
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15