Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy – 22 kwietnia 2018 r.

Nie zawsze czujemy się w pełni odpowiedzialni za wspólnotę Kościoła. Dzisiejsza niedziela daje nam jednak taką właśnie okazję. Dzisiaj bowiem przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Podczas swojego ziemskiego życia Jezus zachęcał słuchaczy: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Mamy zatem wspaniałą okazję, by prosić Pana żniwa i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego śladami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół. Msza Święta to najwspanialsza modlitwa, ale pamiętajmy też o naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, które czerpać możemy z wielkiego skarbca naszej religii.

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W dniach 22-28 kwietnia 2018 r. pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” będzie obchodzony 55. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W swoim orędziu, „Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana”, papież Franciszek wskazuje, że w każdym powołaniu chodzi o „słuchanie, rozeznawanie i życie”. Zachęca, by nastawić się na głębokie wsłuchiwanie się w słowo i życie Chrystusa, „zwrócić uwagę także na szczegóły naszej codzienności, nauczyć się odczytywania wydarzeń oczyma wiary i pozostawania otwartymi na niespodzianki Ducha Świętego”. Podkreśla, że także dzisiaj bardzo potrzebujemy rozeznania i proroctwa. „Każdy chrześcijanin powinien być w stanie rozwijać umiejętność „czytania w swoim” życiu i zrozumienia, gdzie i do czego wzywa go Pan, by kontynuował Jego misję” – pisze Papież.
 2. W tę niedzielę, 22 kwietnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 3. Również w tę niedzielę, 22 kwietnia, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców młodzieży klas VII i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. 
 4. W tym tygodniu patronują nam: 23 kwietnia – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski, 25 kwietnia – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.
 5. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 6. Inten­cje Mszy św. możemy zamó­wić w zakrystii kościoła po każdej Mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Robert Radosław Korba, st. wolny; z tutejszej parafii
  Karolina Lisewska,         st. wolny; z tutejszej parafii
 2. Piotr Olszewski,             st. wolny; z tutejszej parafii
  Natalia Niszczak,           st. wolny; zam. Parafia Matki Bożej Łaskawej w Toruniu

Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15