Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 r.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja! Tym zawołaniem, pełnym wiary i nadziei, chrześcijanie pozdrawiają się w wielkanocny poranek, aby dać świadectwo wierze, że Chrystus, który cierpiał, umarł na krzyżu oraz został pochowany w grobie, zmartwychwstał i żyje pośród nas. Niech ta prawda, która w sposób szczególny wybrzmiewa podczas wielkanocnej Eucharystii, ożywia naszą wiarę i daje nam niezachwianą nadzieję, że i my również kiedyś zmartwychwstaniemy. Otwórzmy nasze serca i umysły na zmartwychwstałego Pana, który jest prawdziwie obecny w eucharystycznej ofierze.

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wkroczyliśmy uczestnicząc w najważniejszej Eucharystii roku liturgicznego – we Mszy św. Wigilii Paschalnej. Rozpoczynamy tym samym 50-dniowy czas przeżywania Tajemnicy Pustego Grobu, które zakończy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę, o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. 
  3. W oktawie wielkanocnej zachęcam do uczestnictwa we Mszy św.
  4. W niedzielę, 8 kwietnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej będziemy zbierać ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00.
  6. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą uroczystości Miłosierdzia Bożego.
  7. Dziękuję Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca za przygotowanie palemek oraz osobom, które przy nabywaniu palemek złożyły ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. Dziękuję wszystkim osobom, które złożyły jałmużnę postną w formie darów rzeczowych lub ofiary pieniężnej dla rodzin najbardziej potrzebujących naszej parafii.
  9. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  10. Inten­cje Mszy św. możemy zamó­wić w zakrystii kościoła po każdej Mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzę zdrowia, radości, pokoju i wielu łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego Pana oraz opieki Maryi i świętych Patronów.

   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15