Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

Eucharystia jest czasem szczególnego spotkania z Bogiem – Bogiem, który jest dobry i hojny. On daje nam siebie samego, by zacieśnić z nami przyjaźń. Ciało Pana daje również siłę, aby innym głosić królestwo Boże. Prośmy dobrego Ojca, aby otworzył nasze serca na obecność Jego Syna pod postacią chleba i aby uzdolnił nas do przyjęcia wszelkich Jego darów. A za wszystkie sytuacje, w których Go obraziliśmy, zraniliśmy Jego miłość, szczerze przepraszajmy.

  1. W tę niedzielę, 18 czerwca, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  2. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję za podjęte prace porządkowe i dekoracyjne, przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, udekorowanie mieszkań i domów, przygotowanie liturgii i czuwanie nad jej przebiegiem. Zachęcam do uczestnictwa w mszach św. oktawy Bożego Ciała. Codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie, litania do Serca Jezusowego i procesja.
  3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji rangi uroczystości nie obowiązuje nas post piątkowy.
  5. Również w piątek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Otoczmy swoją modlitwą wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  6. W sobotę, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła, jest również jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce.
  7. W miesiącach lipcu i sierpniu zawieszamy wydawanie naszego biuletynu.
  8. Inten­cje mszy św. możemy zamó­wić w biurze parafialnym po każdej mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.
  9. Można nabyć cegiełki na budowę kościoła, najnowszy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.

      Wszystkim parafianom, przyjaciołom i dobroczyńcom, życzę błogosławionej niedzieli oraz wszelkiego dobra na cały nowy tydzień.

   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15