• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

5 Niedziela Wielkanocy - 19 maja 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocy – 19 maja 2019r.

Gdy gromadzimy się wokół Chrystusowego ołtarza, zwłaszcza w niedzielę, jako lud Boży, jako Kościół święty, zawsze jest z nami zmartwychwstały Pan. Pozwólmy, aby Jezus dotknął dzisiaj każdego z nas swoją miłością, która zgodnie z Jego wolą stała się naczelną zasadą życia wszystkich chrześcijan i aby nasze życie stało się jednym, wielkim dziękczynieniem Bogu za otrzymane od Chrystusa nowe przyka­zanie miłości.

 1. Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił Rok św. Jana Pawła II na terenie województwa (17.05.2019 - 07.06.2020). Ma to być czas zwrócenia uwagi na św. Jana Pawła II jako patrona województwa.
 2. W tę niedzielę, 19 maja, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 3. W sobotę, 18 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 ośmioro dzieci klas III przyjęło do serca Jezusa Chrystusa i po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy św.Módlmy się za te dzieci, aby z tego źródła czerpały zawsze siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa.
 4. W piątek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
 5. W przyszłą niedzielę, 26 maja, na wszystkich Mszach św. duchowe przygotowanie naszej parafii do uroczystości poświęcenia kościoła i ołtarza poprowadzi ks. biskup Józef Szamocki. Otoczmy ks. Biskupa naszą serdeczną modlitwą.
 6. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, na stronie internetowej naszej parafii umieszczone są projekty niektórych prac wystroju wnętrza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.
 7. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18.45. Na to nabożeństwo zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
 8. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Piotr Kodrzycki, st. wolny; z tutejszej parafii
    Marta Nastula, st. wolny; z parafii św. Antoniego, Toruń
 2. Damian Mazurowski, zw. cyw., Sierpc
    Małgorzata Czaja, zw. cyw., z tutejszej parafii
 3. Tomasz Piwecki, st. wolny; z tutejszej parafii
    Aleksandra Rawska, st. wolny; z tutejszej parafii