8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej - 14 kwietnia 2019r.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 14 kwietnia 2019r.

Wielki Tydzień rozpoczyna się triumfalnym wjazdem Jezusa do Jerozolimy. Ale ten triumf już niedługo zamieni się w ból, cierpienie i śmierć. Palmy w naszych rękach to symbol męczeństwa. Zanim się to jednak stanie, Pan zaprasza nas, abyśmy poszli za Nim. Już dzisiaj trzeba więc rozpocząć naszą wędrówkę pod krzyż. To jest zwycięska wędrówka Króla, dlatego możemy wołać: Hosanna!”.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Postarajmy się uczestniczyć w Świętym Triduum Paschalnym, które jest świętowaniem męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
  2. Dzisiaj na każdej Mszy św. są święcone palemki, które zostały przygotowane przez panie ze wspólnoty Żywego Różańca. Pieniądze ze sprzedaży palemek przeznaczamy na zakup już zamówionych kwiatów do Bożego Grobu.
  3. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieżyna szczeblu diecezjalnym. „Jesteśmy Bożym teraz” - to hasło tegorocznego spotkania. Łączmy się modlitewnie z młodymi, aby zawsze pragnęli Chrystusa i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem
  4. Również w tę niedzielę zapraszam na ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
  5. W niedzielę, 7 kwietnia, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 4.473,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
  6. W niedzielę, 28 kwietnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  7. W Wielki Poniedziałek, 15 kwietnia, od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Proszę o zgłaszanie chorych w biurze parafialnym.
  8. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  9. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
  10. W miesiącach poprzedzających konsekrację naszego kościoła zawieszamy spotkania formacyjne grup i wspólnot parafialnych. Naszą uwagę skupiamy na duchowym przygotowaniu całej naszej parafii do tej uroczystości. W tym czasie odbywają się programowe spotkania służące przygotowaniu liturgii, wystroju wnętrza kościoła i uczestnictwa parafian w poświęceniu naszego kościoła.
  11. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty niektórych prac wystroju wnętrza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.