• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

5 Niedziela Wlk. Postu - 7 kwietnia 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019r.

Od dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę wielkiego postu, czego wyrazem są m.in. zasłonięte krzyże w świątyni. O ile dotychczas w większym stopniu myśleliśmy nad sprawą naszego nawrócenia i pokuty, o tyle teraz w większym stopniu będziemy pochylać się nad tajemnicą krzyża.

 1. Dzisiaj, 7 kwietnia, w ramach dziewięciomiesięcznej Nowenny duchowego przygotowania do uroczystości poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła, zapraszam o godz. 19.00 na Apel Maryjny – Jasnogórski.
 2. Również w tę niedzielę, 7 kwietnia, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
 3. W czwartek, 11 kwietnia, o godz. 18.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy WSD w Toruniu odbędzie się czwarty wieczór wspomnień z cyklu „Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim”. Tym razem gościem spotkania będzie ksiądz biskup senior Andrzej Suski.
 4. W piątek, 12 kwietnia, o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Zaczynając przy ul. Krętej 109 przejdziemy ulicami: Kameralną, Pogodną, Łozową, Przesmyk, Ste­pową i Krętą do ulicy Szubińskiej. Drogę Krzyżową zakończymy w kościele. Na Drogę Krzyżową przychodzimy ze świecami lub zniczami. Po Drodze Krzyżowej zapraszam na Mszę św. o godz. 19.30.
 5. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa, niedziela Męki Pańskiej. W tym dniu, jak co roku, przed każdą Mszą św. będzie można nabyć palmy, przygotowane przez panie ze wspólnoty Żywego Różańca. Pieniądze ze sprzedaży palemek przeznaczamy na zakup już zamówionych kwiatów do Bożego Grobu.
 7. W tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w Wielki Poniedziałek, 15 kwietnia, od godz. 9.00.
 8. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 9. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
 10. W miesiącach poprzedzających konsekrację naszego kościoła zawieszamy spotkania formacyjne grup i wspólnot parafialnych. Naszą uwagę skupiamy na duchowym przygotowaniu całej naszej parafii do tej uroczystości. W tym czasie odbywają się programowe spotkania służące przygotowaniu liturgii, wystroju wnętrza kościoła i uczestnictwa parafian w poświęceniu naszego kościoła.
 11. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty niektórych prac wystroju wnętrza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.