8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

4 Niedziela Wlk. Postu - 31 marca 2019r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019r.

Przychodzimy na Eucharystię, podczas której Chrystus ponawia na ołtarzu w sposób sakramentalny swoją paschalną ofiarę, przez którą dokonało się nasze zbawienie. „W Chrystusie Bóg pojednał z sobą świat, nie poczytując ludziom ich grzechów” (2 Kor 5,19) – powie nam dzisiaj św. Paweł. Tę prawdę ukazuje przypowieść o synu marnotrawnym, obrazująca bezgraniczną i darmową miłość Ojca, którą Jezus objawia, zasiadając do stołu z celnikami i grzesznikami. Wszyscy możemy doświadczyć tej miłości, której źródło bije w sakramencie pokuty i pojednania.­

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.
  2. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata dr. hab. Tymona Chmieleckiego, kapłana naszej diecezji, posługującego w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, nuncjuszem apostolskim w Gwinei i Mali, wynosząc go jednocześnie do godności arcybiskupa tytularnego Tre Taverne.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00.
  4. W miesiącu kwietniu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w Wielkim Tygodniu.
  5. W niedzielę, 7 kwietnia, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
  6. Również w niedzielę, 7 kwietnia, w ramach dziewięciomiesięcznej Nowenny duchowego przygotowania do uroczystości poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła, zapraszam o godz. 18.45 na Apel Maryjny – Jasnogórski.
  7. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, a o godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży.
  8. W czwartek, 11 kwietnia, o godz. 18.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy WSD w Toruniu odbędzie się trzeci wieczór wspomnień z cyklu „Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim”. Tym razem gościem spotkania będzie Ksiądz biskup senior Andrzej Suski.
  9. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  10. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
  11. W miesiącach poprzedzających konsekrację naszego kościoła zawieszamy spotkania formacyjne grup i wspólnot parafialnych. Naszą uwagę skupiamy na duchowym przygotowaniu całej naszej parafii do tej uroczystości. W tym czasie odbywają się programowe spotkania służące przygotowaniu liturgii, wystroju wnętrza kościoła i uczestnictwa parafian w poświęceniu naszego kościoła.
  12. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty niektórych prac wystroju wnętrza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.

1. Michał Kazimierczak, st. wolny; z Parafii św. Mikołaja w Lubanie
      Sylwia Mężykowska, st. wolny; z tutejszej Parafii