8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

VI Niedziela Zwykła – 17 lutego 2019r.

Stajemy wokół stołu słowa Bożego i stołu Najświętszej Eucharystii, by karmić się wiarą, która rodzi się z nadziei. Potrzeba nam zaufania, by w tym świecie pełnym kontrastów dostrzec drogę, która zaprowadzi nas do szczęścia. Niech zatem udział w tej Mszy Świętej pomoże nam stawać się błogosławionymi.

1. W tę niedzielę, 17 lutego, w czasie Mszy św., w kolekta budowlana.
  2. W niedzielę, 24 lutego br., przypada Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. dr Paweł Rochman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości jest nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana w tygodniu po każdej Mszy św.
  3. W tym tygodniu, w piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy świętego Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji panującego nam obecnie Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  4. W poniedziałek, 18 lutego, o godz. 19.00 spotkanie kręgu biblijnego.
  5. Spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbywają się w salce duszpasterskiej: w niedzielę o godz. 16.00, w środę o godz. 19.00.
  6. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Szczygła l. 63, zam. przy ul. Krętej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Zbigniewa będą sprawowane Msze św.: 17.03. godz. 18.00; 24.03. godz. 18.00; 07.04. godz. 8.00; 14.04. godz. 18.00; 23.04. godz. 18.00.