• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.00 – przed Mszą św. o 7.50 - wypominki roczne  za zmarłych

10.00 – przed Mszą św.  o 9.50 - wypominki roczne za zmarłych

11.30 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 30 grudnia 2018 r.

 1. Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie mszy św. będziemy się modlić za rodziny naszej parafii, małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. W specjalnym liście zachęcającym do głębszego przeżycia Niedzieli Świętej Rodziny bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny, przypomniał propozycję biskupów z 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. „Jako Rada ds. Rodziny KEP pragniemy zaprosić wszystkich małżonków do tego, aby w Niedzielę Świętej Rodziny cała rodzina stanęła przed ołtarzem, by odnowić przyrzeczenia małżeńskie i w ten sposób umocnić więź miłości w małżeństwie i rodzinie” – napisał w liście bp Śmigiel.
 2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 3. Jutro – ostatni dzień roku kalendarzowego 2018. Na zakończenie Starego Roku podziękujmy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doświadczyliśmy. Przeprośmy za wszystkie błędy i odejścia od miłości. Prośmy o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.
 4. W pierwszy dzień nowego roku 2019 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój.Msze Święte sprawowane będą o godz. 10.00, 11.30, 18.00.
 5. W niedzielę, 6 stycznia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 6. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego
 7. Toruński Orszak Trzech Króli rozpocznie się 6 stycznia Mszą św. o godz. 11.00 w katedrze Świętych Janów. Po Mszy św. formowanie orszaku na Rynku Staromiejskim i przemarsz na Rynek Nowomiejski, gdzie odbędą się jasełka i koncert kleryckiego zespołu „Synowie”.
 8. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłaćwszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.
 9. Trwa wizyta duszpasterska - kolęda. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Ofiary składane w czasie kolędy przeznaczamy na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele, w ramach przygotowania do konsekracji.

Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Piotra Kuczek, l.58, zam. przy ul. Lisiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Terminy Mszy św. w intencji śp. Piotra zostaną podane w przyszłą niedzielę. 

Program wizyty duszpasterskiej – kolędy

30.12. (niedziela)                      godz. 14.00 – ul. Bydgoska

02.01. (środa)                           godz. 15.30 – ul. Chorągiewka, Krańcowa, Gniewkowska

03.01. (czwartek)                      godz. 15.30 – ul. Kameralna 1, 2, 3, 4

04.01. (piątek)                          godz. 15.30 – ul. Kameralna 5, 6, 7, 8

05.01. (sobota)                         godz. 14.00 – ul. Pogodna 1,3, 4, 5, 6, 8, 10, 14

06.01. (niedziela)                      godz. 14.00 – ul. Łozowa, Przesmyk

07.01. (poniedziałek)                 godz. 15.30 – ul. Poznańska 292

08.01. (wtorek)                         godz. 15.30 – ul. Poznańska 284

09.01. (środa)                           godz. 15.30 – ul. Poznańska 284 A

Dalszy plan wizyty duszpasterskiej - kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.