18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

Gości na stronie

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W TORUNIU

27 października br. odbędzie się już V Toruński Marsz Wszystkich Świętych, którego organizatorami są: Wydział Duszpasterski i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, Parafia Katedralna pw. św. Janów, Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej oraz Parafia pw. Świętego Maksymiliana Kolbego.

U progu zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych pragniemy w ten sposób przypominać o tajemnicy świętych obcowania, darze ich wstawiennictwa oraz wzorze życia przepełnionego Bożą miłością i służbą wobec bliźnich.

Marsz ma charakter ogólnotoruński, stąd rokrocznie zmieniać będziemy jego trasę – od parafii do parafii w różnych częściach naszego miasta. W tym roku trasa marszu prowadzić będzie od parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (oo.  paulini) do parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbego (III Rubinkowo).

Jak i w latach ubiegłych, tak i teraz zamysłem organizatorów jest zgromadzenie w jednym miejscu wielu relikwii świętych i błogosławionych, które na co dzień są czczone w toruńskich parafiach.

PROGRAM:

godz. 12.30 - zbiórka i prezentacja świętych i błogosławionych w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

godz. 13.00 - Msza św.

godz. 14.00 - przemarsz do kościoła pw. Świętego Maksymiliana Kolbego (III Rubinkowo)

Powitanie, rozstrzygnięcie konkursu na najwierniejsze/najładniejsze przebranie w kategoriach wiekowych

Koncert

Podobny obraz