• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Gości na stronie

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna

MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W TORUNIU

 

27 października br. odbędzie się już V Toruński Marsz Wszystkich Świętych, którego organizatorami są: Wydział Duszpasterski i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, Parafia Katedralna pw. św. Janów, Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej oraz Parafia pw. Świętego Maksymiliana Kolbego.

U progu zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych pragniemy w ten sposób przypominać o tajemnicy świętych obcowania, darze ich wstawiennictwa oraz wzorze życia przepełnionego Bożą miłością i służbą wobec bliźnich.

Marsz ma charakter ogólnotoruński, stąd rokrocznie zmieniać będziemy jego trasę – od parafii do parafii w różnych częściach naszego miasta. W tym roku trasa marszu prowadzić będzie od parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (oo.  paulini) do parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbego (III Rubinkowo).

Jak i w latach ubiegłych, tak i teraz zamysłem organizatorów jest zgromadzenie w jednym miejscu wielu relikwii świętych i błogosławionych, które na co dzień są czczone w toruńskich parafiach. 

PROGRAM:

godz. 12.30 - zbiórka i prezentacja świętych i błogosławionych w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

godz. 13.00 - Msza św.

godz. 14.00 - przemarsz do kościoła pw. Świętego Maksymiliana Kolbego (III Rubinkowo)

Powitanie, rozstrzygnięcie konkursu na najwierniejsze/najładniejsze przebranie w kategoriach wiekowych

Koncert

Podobny obraz