Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolem będzie.
 2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.
 3. Tegoroczne roraty będziemy przeżywać ze św. Józefem, Strażnikiem Skarbów. Temat rorat nawiązuje do słów Jana Pawła II, że św. Józef jest człowiekiem, któremu Bóg „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami”.
 4. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcam wszystkich do przygotowania lampionów, które będą widocznym światłem na drodze spotkania z Chrystusem.
 5. W tę niedzielę, 3 grudnia, po każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Jak co roku, opłatek do naszych domów niosą przedstawiciele naszej parafii. Wszystkim niosącym opłatek i przyjmującym składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ofiary z opłatków przeznaczone są na prace wykończeniowe w kościele.
 6. W tę niedzielę, 3 grudnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 7. Od pierwszej niedzieli adwentu serdecznie zapraszamy do zakupienia w naszej parafii stroików, wianków i ozdób bożonarodzeniowych. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na świąteczną dekorację naszego kościoła.
 8. W środę, 6 grudnia, w dniu św. Mikołaja, na Mszę o godz. 18.00 w szczególniejszy sposób  zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii. 
 9. W czwartek, 7 grudnia, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.00.
 10. W piątek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 11. W najbliższy piątek, 8 grudnia, w uroczystość M.B. Niepokalanie Poczętej nastąpi kanoniczne objęcie urzędu przez ks. bp. Wiesława Śmigla w katedrze toruńskiej o godz. 17.00. W sobotę, 9 grudnia, w dzień imienin ks. bp. Wiesława, odbędzie się czuwanie modlitewne w kościele akademickim Ducha Świętego (rozpoczęcie o godz. 18.00). Natomiast w niedzielę, 10 grudnia, o godz. 12.00 nastąpi ingres nowego Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej i liturgiczne objęcie urzędu. W tę niedzielę nie będzie w naszej parafii mszy św. o godz. 11.30.
 12. W tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w środę, 20 grudnia, od godz. 9.00.
 13. Rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i rozprowadzanie świec. Ceny świec: mała – 6,50,-zł; duża – 13,-zł, duża ozdobna – 15,-zł.
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15