Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
26 listopada 2017 r.

Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która zamyka cykl roku liturgicz­nego, zachęca nas do wdzięczności Bogu za wszystkie łaski i dary otrzymane w minionym czasie. Przez dni, tygodnie i okresy roku liturgicznego rozważaliśmy wielkie wydarzenia z życia Jezusa, Kościoła i Świętych rozpisane w uroczystościach kościelnych. Pogłębialiśmy naszą wiarę słu­chając Słowa Bożego i wiele razy posilaliśmy się Ciałem samego Chrystusa. Dziesiątki razy przekazywaliśmy sobie znak pokoju, wierząc, że miłość bliźniego stanie się dla nas ważniejsza niż my sami.

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00.
 2. W tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w środę, 20 grudnia, od godz. 9.00.
 3. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
 4. Od następnej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Msze św. roratnie odprawiane będą codziennie o godz. 18.00.
 5. Już teraz zachęcam dzieci do przygoto­wania lampionów, które będą dla wszystkich widocznym światełkiem na drodze spotkania z Chrystusem.
 6. W I niedzielę adwentu, 3 grudnia, po każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które do naszych domów zaniosą przedstawiciele naszej parafii. Ofiary z opłatków przeznaczone są na zapłacenie należności za wykonane dotychczas prace przy kościele.
 7. Od pierwszej niedzieli adwentu serdecznie zapraszamy do zakupienia w naszej parafii stroików, wianków i ozdób bożonarodzeniowych. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na świąteczną dekorację naszego kościoła.
 8. Wraz z początkiem Adwentu, 3 grudnia br. rozpocznie się nowy program duszpasterski, którego hasło na rok 2017/18 brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolem będzie
 9. W niedzielę, 10 grudnia br., o godz. 12.00 odbędzie się Ingres biskupa Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej. W uroczystościach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Penacchio. W tę niedzielę nie będzie w naszej parafii mszy św. o godz. 11.30.
 10. W niedzielę, 19 listopada, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.472,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 11. W niedzielę, 3 grudnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 12. Wypominki roczne są odmawiane dziesięć minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 10.00.
 13. W każdą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00 spotkanie młodzieży II klas gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 14. W każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św.

   Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzę błogosławieństwa Bożego  w rozpoczętym tygodniu.

   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15