Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018 r.

Na Eucharystii gromadzimy się we wspólnocie Kościoła, aby słuchać słowa Bożego, by spożywać Ciało Pańskie. „Wspólnota Kościoła” – wyrażenie to winno przypominać nam, iż wszyscy którzy wraz ze mną przychodzą, aby uczestniczyć w tej świętej Ofierze, są moimi braćmi i siostrami, są tymi, którzy mnie kochają i którym, i ja winienem jestem miłość. Eucharystia bowiem to uczta miłości. To czas, gdy miłujemy Boga, bliźniego i siebie samych. To czas, gdy również i my jesteśmy kochani przez Boga i bliźnich. Bóg z miłości zaprasza nas na spotkanie ze sobą. My zaś z miłości przychodzimy, aby otrzymać Jego miłość i aby stać się dla innych miłością.

  1. Dzieciom i młodzieży naszej parafii życzę udanego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie i niedzielnej Mszy św. Gdziekolwiek będziemy dajmy świadectwo naszej wiary. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania śladów Bożych w pięknie stworzenia.
  2. W poniedziałek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. 
  3. W środę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakub, Apostoł, zwanego Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w tę niedzielę, 22 lipca, po każdej mszy św. Za dowolną ofiarą, przy święceniu pojazdu, będzie można nabyć breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa.
  4. W tym tygodniu patronują nam również: 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; 26 lipca – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa, jest to specjalny dzień modlitwy za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.
  5. W niedzielę, 15 lipca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele.Zebraliśmy kwotę: 3.046,-zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  6. XXXX Piesza Pielgrzymka, pod hasłem „Wolni z Maryją”, z Torunia na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia 2018 roku po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
  7. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXIX minipielgrzymki.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

  1. Bartłomiej Zieliński, st. wolny; z tutejszej parafii
    Aleksandra Jarczyńska, st. wolny; z tutejszej parafii 
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15