Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła – 15 lipca 2018 r.

W życiu każdego człowieka wierzącego czas Eucharystii winien być ze wszech miar szczególny. W niej bowiem spotykamy się z samym Chrystusem. Jest on w niej obecny przede wszystkim w swoim Ciele i swojej Krwi, a także w słowie, którym pragnie nas karmić. Jest obecny pośród nas, bo gdzie dwaj albo trzej zebrani są w imię Jego, tam On jest pośród nich (por. Mt 18,20). Chrystus przychodzi do nas w znakach liturgicznych, przychodzi, obdarzając nas łaską Ducha Świętego. Chrystus jest obecny pośród nas, aby nas napełniać sobą – swoją mocą – aby nas uzdolniać do chrześcijańskiego życia. Dziękujmy Mu za dar Jego obecności, za Jego łaskę, którą nas darzy.

  1. Dzieciom i młodzieży naszej parafii życzę udanego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o modlitwie i niedzielnej Mszy św. Gdziekolwiek będziemy dajmy świadectwo naszej wiary. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania śladów Bożych w pięknie stworzenia.
  2. W tę niedzielę, 15 lipca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  3. W poniedziałek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.
  4. W środę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się  w przyszłą niedzielę, 22 lipca, po każdej mszy św. Za dowolną ofiarą, przy święceniu pojazdu, będzie można nabyć breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa.
  5. XXXX Piesza Pielgrzymka, pod hasłem „Wolni z Maryją”, z Torunia na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia 2018 roku po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
  6. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXIX minipielgrzymki.
  7. Inten­cje Mszy św. możemy zamó­wić w biurze parafialnym po każdej Mszy św. oraz w wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

     Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ryszarda Sawickiego, l.59, zam. przy ul. Krętej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Ryszarda zostaną odprawione msze św.: 14.08. godz. 18.00; 04.09. godz. 18.00; 11.09. godz. 18.00; 16.09. godz. 18.00; 20.09. godz. 18.00.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

  1. Bartłomiej Zieliński, st. wolny; z tutejszej parafii
    Aleksandra Jarczyńska, st. wolny; z tutejszej parafii 
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15