Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela Zwykła  –  10 czerwca 2018 r.

Gdy wchodzimy do kościoła, to zanurzamy rękę w wodzie święconej i czynimy znak krzyża. Wchodzimy ze świata do przestrzeni świętej. Dawniej to wejście znajdowało się od strony zachodniej. Była ona symbolem grzechu i śmierci. Człowiek, wchodząc, zostawiał za sobą ciemność grzechów i kierował się ku stronie wschodniej, ku ołtarzowi – symbolowi Chrystusa. Liturgia Mszy św. pozwala nam zanurzyć się w tym świętym czasie i przestrzeni, i poddać prowadzeniu Pana Jezusa.

 1. W tę niedzielę, 11 czerwca, odbędzie się w Toruniu „Marsz dla życia i rodziny”. W katedrze toruńskiej ks. bp Wiesław Śmigiel odprawi Mszę św. o godz. 12.30, marsz wyruszy z Rynku Staromiejskiego ok. godz. 14.00.
 2. W niedzielę, 3 czerwca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.981,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 3. W niedzielę, 17 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana
 4. Trwa miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w środę, 13 czerwca, o godz. 19.00. 
 6. W tym tygodniu patronują nam: 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł; 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych; 14 czerwca – bł. Michał Kozal, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów.
 7. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar dla parafii w postaci ufundowania jednej gabloty, w której będą umieszczane ogłoszenia, intencje mszalne i bieżące informacje z życia parafii i diecezji.  Na zakup drugiej gabloty możemy składać ofiary w skarbonce przy głównym wyjściu z kościoła. W tej gablocie zostaną umieszczone zdjęcia, projekty i opis: ołtarza eucharystycznego, ołtarza słowa, lektorium, nastawy ołtarzowej z tabernakulum, krzyża z postacią Chrystusa, witraży „Zesłanie Ducha Świętego” i „Zmartwychwstanie”. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na ten cel.  
 8. Inten­cje mszy św. możemy zamó­wić w biurze parafialnym po każdej mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Łukasz Szmytka, st. wolny; z tutejszej parafii
  Agnieszka Grabek, st. wolny; z parafii w Inowrocławiu
 2. Aleksander Waldemar Daniek, st. wolny; z parafii św. Antoniego
  Kinga Kozłowska, st. wolny; z tutejszej parafii
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15