Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Uroczystość Trójcy Świętej – 27 maja  2018 r.

Mszę św. rozpoczynamy od znaku krzyża. Za każdym razem, gdy wykonujemy ten znak i wymawiamy słowa, wchodzimy w tajemnicę Trójcy Przenajświętszej. Dlatego jest ważne, aby znak krzyża czynić świadomie i z uwagą, słysząc słowa, które wypowiadamy. Jest to jednocześnie najkrótsza i najpiękniejsza modlitwa. Wyznanie wiary w Boga w Trójcy Jedynego!

 1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. W tę niedzielę, 27 maja, w czasie Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas czwartych obchodzą rocznicę I Komunii św.
 3. W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
 4. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z kościoła uroczysta procesja ulicami naszej parafii: ul. Szubińska, ul. Bliska, ul. Daleka i ul. Szubińską powrót do kościoła. W czasie procesji panowie ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Rady Budowlanej oraz ojcowie dzieci komunijnych niosą baldachim, osoby ze Wspólnot Żywego Różańca niosą różaniec i feretron, młodzież niesie feretron z wizerunkiem Patrona, chłopcy, którzy w tym roku po raz pierwszy przyjęli Komunię św. niosą poduszki, dziewczęta z tej grupy sypią kwiatki.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę, o godz. 18.45 spotkanie dziewcząt sypiących kwiatki podczas procesji oraz spotkanie chłopców z grupy komunijnej niosących poduszki.
 6. Osoby, które w swoich ogródkach mają kwiaty proszę o zbieranie i suszenie ich na procesję uroczystości Bożego Ciała.
 7. Codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie, litania do Serca Jezusowego i procesja.
 8. W niedzielę, 20 maja, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.952,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 9. W niedzielę, 3 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 10. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w środę, 30 maja, o godz. 19.00.
 11. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na Nabożeństwo Majowe jeszcze dziś o godz. 18.45, w tygodniu o godz. 18.30.
 12. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00.
 13. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w sobotę, 2 czerwca, od godz. 9.00.
 14. W tym tygodniu – w najbliższy piątek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej będziemy sprawowali nabożeństwo czerwcowe.
 15. Również w piątek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

    Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bronisławę Korzybską, l.86, zam. przy ul. Bydgoskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Bronisławy zostaną odprawione Msze św.: 30.06. godz.18.00; 08.07. godz.18.00; 15.07. godz.18.00; 22.07. godz.18.00; 29.07. godz.18.00.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Łukasz Szmytka, st. wolny; z tutejszej parafii
  Agnieszka Grabek, st. wolny; z parafii w Inowrocławiu
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15