Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja2018 r.

Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

 1. W tę niedzielę, 20 maja, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 2. W niedzielę, 27 maja, w czasie Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas czwartych będą obchodzić rocznicę I Komunii św. W ramach przygotowania liturgii tej Mszy św. zapraszam dzieci oraz rodziców na spotkanie w tę niedzielę, 20 maja, o godz.11.30.
 3. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II.
 4. Również w tym tygodniu, w czwartek, 24 maja, w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 5. W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
 6. W sobotę, 19 maja, na Mszy św. o godz. 11.00, 14 dzieci klas III przyjęło do serca Jezusa Chrystusa i po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy św. Módlmy się za te dzieci, aby z tego źródła czerpały zawsze siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa
 7. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na Nabożeństwo Majowe: w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18.45.
 8. Spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w środę, 23 maja, o godz. 19.00.
 9. Dobiega końca czas spowiedzi wielkanocnej. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Christian Arena, st. wolny; z parafii w Palermo
  Maria Elżbieta Maćkiewicz, st. wolny; z tutejszej parafii
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15