VI Niedziela Wielkanocy – 6 maja 2018 r.

Gdy ktoś jest nam bliski, to chcemy widywać się z nim jak najczęściej. Zapraszamy i… czekamy. Pan Jezus, który kocha każdego z nas, pragnie jak najczęściej spotykać się z nami. Zaprasza nas, ale nie zmusza do spotkania. Daje nam wolność i chce, abyśmy w wolności odpowiedzieli na Jego zaproszenie. Tym zaproszeniem jest Msza św., miejsce spotkania Pana Jezusa ze mną. Chrystus zaprasza i… czeka. A ja przychodzę, bo pragnę tu być i spotkać się z Nim.

1. W tę niedzielę, 6 maja, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  2. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nigdy nie zabrakło nam chleba powszedniego.
  3. W poniedziałek, 7 maja, zapraszam na Apel Maryjny – Jasnogórski o godz. 19.00.
  4. We wtorek, 8 maja, patronuje nam św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik i patron Polski.
  5. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Są to dni przygotowania na przyjęcie darów Ducha Świętego.
  6. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na Nabożeństwo Majowe: w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18. 45.
  7. W niedzielę, 13 maja, na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
  8. W sobotę, 19 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. Podczas doniosłej uroczystości dzieci klas III przyjmą do serca Jezusa Chrystusa i będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św.
  9. W niedzielę, 27 maja, w czasie Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas czwartych będą obchodzić rocznicę I Komunii św. W ramach przygotowania liturgii tej Mszy św. zapraszam dzieci oraz rodziców na spotkanie w niedzielę, 20 maja, o godz.11.30.
  10. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  11. Inten­cje mszy św. możemy zamó­wić w biurze parafialnym po każdej mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

1. Robert Radosław Korba, st. wolny; z tutejszej parafii
    Karolina Lisewska,         st. wolny; z tutejszej parafii
  2. Piotr Olszewski,             st. wolny; z tutejszej parafii
    Natalia Niszczak,            st. wolny; zam. Parafia Matki Bożej Łaskawej w Toruniu