Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocy – 29 kwietnia 2018 r.

Trwająca radość paschalna przynagla nas, abyśmy zwrócili uwagę na jej owoce w naszym życiu. Prawda o Zmartwychwstaniu uświadamia nam, że Bóg z miłości do nas udzielił nam daru. Wszczepieni w Chrystusa otrzymaliśmy pełnię życia. Ten dar domaga się właściwej odpowiedzi, czyli przeniesienia owocu.

 1. W najbliższy wtorek rozpocznie się miesiąc maj, najpiękniejszy z miesięcy, który poświęcony został przez naszych przodków w wierze Matce Boga-Człowieka i Matce nas wszystkich. W naszej ojczyźnie szczególnie mocno o tym pamiętamy i kultywujemy tę piękną tradycję. Maryja ma szczególny dar prowadzenia nas do Jezusa i chce nam tym darem służyć, przypominając nieustannie: „Zróbcie wszystko, co Syn mój wam powie”.
 2. Nabożeństwo Majowe po Mszy św. wieczornej w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18.45. Na to nabożeństwo zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. W środę, 2 maja, obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.
 4. W czwartek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Tego dnia Msze święte o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00.
 5. Również w czwartek, 3 maja, w Parafii w Cierpicach suma odpustowa o godz. 12.30. Na tę uroczystość udaje się piesza pielgrzymka organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich parafii na Stawkach. Pielgrzymi do naszej parafii przybędą przed godziną 10.00. Do udziału w tej pielgrzymce Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych, a szczególnie tegorocznych maturzystów i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 6. W pierwszy piątek miesiąca, 4 maja, spowiedź św. od godz. 17.00.
 7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę miesiąca, 5 maja, od godz. 9.00.
 8. W niedzielę, 22 kwietnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.946,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 9. W niedzielę, 6 maja, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 10. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja br.
 11. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

   W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Adama Wochnę l.57, zam. ul. Poznańska. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Adama zostaną odprawione Msze św.: 06.05. godz. 11.30; 21.05. godz. 18.00; 27.05. godz. 18.00; 04.06. godz. 18.00; 10.06. godz. 18.00; 17.06. godz. 18.00; 01.07. godz. 18.00.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Robert Radosław Korba, st. wolny; z tutejszej parafii
  Karolina Lisewska,         st. wolny; z tutejszej parafii
 2. Piotr Olszewski,             st. wolny; z tutejszej parafii
  Natalia Niszczak,           st. wolny; zam. Parafia Matki Bożej Łaskawej w Toruniu
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15