Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocy – 15 kwietnia 2018 r.

Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę na końcu czasów, gdy Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie” (Ps 98,9), buduje się i umacnia szczególnie, kiedy karmiona jest słowem Bożym. Stańmy zatem z radością przed dwoma ołtarzami naszej świątyni: ołtarzem Eucharystii, z którego Bóg pragnie karmić nas swoją świętą Krwią i Ciałem, i ołtarzem słowa Bożego, z którego otrzymamy Dobrą Nowinę.

  1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, w tym roku pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22).  Jest on organizowany z inicjatywy „Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II”. Patronat honorowy objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – Ks. abp Stanisław Gądecki.
  2. Również w tę niedzielę w kontekście obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości we wszystkich kościołach naszego kraju przeżywamy II Narodowym Dniem Czytania Pisma świętego. Przedmiotem lektury jest List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
  3. W niedzielę, 8 kwietnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.972,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  4. W niedzielę, 22 kwietnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  5. W niedzielę, 22 kwietnia, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców młodzieży klas VII i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. 
  6. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.
  7. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  8. Inten­cje Mszy św. możemy zamó­wić w zakrystii kościoła po każdej Mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

   W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzeja Żłobeckiego. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Andrzeja zostaną odprawione Msze św.: 09.05. godz. 18.00; 14.05. godz. 18.00 (int. środowiska Ludzi Pracy); 22.05. godz. 18.00; 28.05. godz. 18.00; 05.06. godz. 18.00.

   Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15