Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 25 marca 2018 r.

Niedziela Palmowa rozpoczyna Święty Tydzień, którego kulminacyjne dni stanowi Triduum Pas­chalne, upamiętniające śmierć i Zmartwychwsta­nie Jezusa Chrystusa. W dniu dzisiejszym idziemy z palmami w rękach do naszych kościołów, śpiewając Panu jak jerozolimskie rzesze: „Bło­gosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”. Hi­storyczny wjazd Jezusa na oślęciu do Jerozo­limy ma także znaczenie duchowe: dziś Jezus przybywa do najważniejszej świątyni, jaką jest każdy z nas, by usunąć z naszych serc wszel­kie zło i wnieść tam blask swego królestwa.

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Postarajmy się uczestniczyć w Świętym Triduum Paschalnym, które jest świętowaniem męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
 2. Dzisiaj na każdej Mszy św. są święcone palemki, które zostały przygotowane przez panie ze wspólnoty Żywego Różańca. Ofiary z palemek przeznaczamy na zakup kwiatów zamówionych do Grobu Pańskiego.
 3. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Św. Jan Paweł II ustalił, aby był obchodzony co roku w Niedzielę Palmową. Hasło tegorocznego XXXIII ŚDM odwołuje się do Matki Bożej i jej przeżywania wiary, nadziei i miłości: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Łączmy się modlitewnie z młodymi, aby zawsze pragnęli Chrystusa i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
 4. Również w tę niedzielę zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 5. W niedzielę, 18 marca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.976,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 6. W niedzielę, 8 kwietnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 7. W Wielki Wtorek, 27 marca, od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Proszę o zgłaszanie chorych w biurze parafialnym.
 8. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki z napisem „Jałmużna Postna”, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
 9. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 10. Inten­cje Mszy św. możemy zamó­wić w zakrystii kościoła po każdej Mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Marcin Darul, zw. cywilny; zam. Toruń, ul. Sokola
  Aleksandra Kujawska, zw. cywilny; zam. Toruń, ul. Kozacka
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15