Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

Coraz bardziej zbliżamy się do wielkich tajemnic paschalnych. W jerozolimskim Wieczerniku zostało ustanowione „nowe przymierze” przypieczętowane śmiercią Chrystusa na krzyżu. Wkrótce w miste­rium Wielkiego Tygodnia będziemy rozpamiętywać Mękę i śmierć krzyżową Jezusa, a potem w wielka­nocny poranek pójdziemy do grobu by spotkać się ze Zmartwychwstałym. Do tych wielkich tajemnic chrześcijańskiej wiary przygotowują nas dzisiejsze czytania liturgiczne.

 1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Kowalskiego, ojca duchownego WSD w Toruniu. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Ojca Rekolekcjonisty i o błogosławione owoce rekolekcji.
 2. W tę niedzielę, 18 marca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 3. W poniedziałek, 19 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. 
 4. W piątek, 23 marca, o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Zaczynając przy ul. Krętej 109 przejdziemy ulicami: Kameralną, Pogodną, Łozową, Przesmyk, Ste­pową i Krętą do ulicy Szubińskiej. Drogę Krzyżową zakończymy w kościele. Na Drogę Krzyżową przychodzimy ze świecami lub zniczami. Po Drodze Krzyżowej zapraszam na Mszę św. o godz. 19.15.
 5. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa, niedziela Męki Pańskiej. W tym dniu, jak co roku, przed każdą Mszą św. będzie można nabyć palmy, przygotowane przez panie ze wspólnoty Żywego Różańca.
 7. Zachęcamy do zakupienia w naszej parafii stroików i ozdób wielkanocnych na stół świąteczny. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na świąteczną dekorację naszego kościoła. Ozdoby świąteczne można nabyć w kruchcie bocznego wejścia pod chórem.
 8. W tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Wielki Wtorek, 27 marca, od godz. 9.00.
 9. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki z napisem „Jałmużna Postna”, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
 10. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 11. Inten­cje Mszy św. możemy zamó­wić w zakrystii kościoła po każdej Mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Marcin Darul, zw. cywilny; zam. Toruń, ul. Sokola
  Aleksandra Kujawska, zw. cywilny; zam. Toruń, ul. Kozacka
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15