Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31 grudnia 2017 r.

W dzisiejszą niedzielę wpatrujemy się w Najświętszą Rodzinę z Nazaretu. To w niej Jezus, otoczony miłością, „czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi”. Podczas tej Eucharystii pragniemy modlić się za nasze rodziny w ostatnim dniu kalendarzowego roku. Prośmy, aby stawały się one miejscem odkrywania miłości samego Boga, który poprzez sakrament umacnia małżonków na drodze ich życia, pomaga w zachowaniu wierności i sprzyja otwartości na przyjęcie nowego życia. Polecajmy dziś także rodziny przeżywające trudności, niech łaska Boża pozwoli pokonać w nich wszelkie przeszkody. Oby wszystkie rodziny stawały się miejscem ofiarowania i przyjmowania miłości, która jest darem samego Boga.

  1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  2. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na dzisiejszą niedzielę skierowało słowo na temat tzw. aborcji eugenicznej. Jego tekst znajduje się na parafialnej stronie internetowej.
  3. W pierwszy dzień nowego roku 2018 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój.Msze Święte sprawowane będą  o godz. 10.00, 11.30, 18.00.
  4. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze święte będą odprawiane jak w niedzielę. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  5. W I piątek miesiąca, 5 stycznia, spowiedź św. od godz. 17.30.
  6. W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 16.00 zapraszam na „Jasełka” w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej parafii.
  7. W niedzielę, 7 stycznia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej będziemy zbierać ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  8. W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.00.
  9. We wtorek, 2 stycznia, rozpoczyna się wizyta duszpasterska - kolęda. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Ofiary składane w czasie kolędy przeznaczamy na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele

Program wizyty duszpasterskiej – kolędy

02.01. (wtorek)         godz. 15.30  ul. Szubińska  6 46

03.01. (środa)           godz. 15.30  ul. Szubińska 48  68

04.01. (czwartek)      godz. 15.30 – ul. Szubińska 70  98

05.01. (piątek)          godz. 15.30 – ul. Szubińska 16; 16A; 16B; 16C

06.01. (sobota)         godz. 15.30 – ul. Szubińska 16D; 16E; 16F

07.01. (niedziala)      godz. 15.30  ul. Daleka

08.01. (poniedziałek) godz. 15.30 – ul. Bliska 3 41 

09.01. (wtorek)         godz. 15.30 – ul. Bliska 43 77

10.01. (środa)           godz. 15.30  ul. Bliska 2; 2A; 2B; 4

   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15