Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła – 17 grudnia 2017 r.

„Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i się odradza” – w sposób stanowczy i zdecydowany przypomina o tym światu papież Franciszek. Trudno nie wspomnieć jego słów w dzisiejszą niedzielę Gaudete, w niedzielę radości. Gdy liturgia słowa nasycona jest radością, o jakiej mówią prorok Izajasz, Maryja i św. Paweł. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie.

  1. W tę niedzielę, 17 grudnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  2. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Dzisiaj rozpoczęła się jego druga część, która ma nas doprowadzić do celebracji pamiątki narodzenia Pana. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować. Msze św. roratnie odprawiane są codziennie o godz. 18.00.
  3. Od 17 do 23 grudnia przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Są to dni modlitw za rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa.
  4. Adwentowa spowiedź św. z udziałem księży spowiedników z naszego dekanatu w poniedziałek, 18 grudnia, od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w środę, 20 grudnia, od godz. 9.00.
  6. Za tydzień IV Niedziela Adwentu i zarazem wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Natomiast liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijną wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Po wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach zapraszam na Pasterkę o godz. 24.00.
  7. Wszystkim niosącym opłatek i przyjmującym składam serdeczne „Bóg zapłać”. Ofiary z opłatków przeznaczone są na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele.
  8. Są jeszcze do nabycia świece, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ceny świec: mała – 6,50 zł; duża – 13,-zł, duża ozdobna – 15,-zł.
  9. Serdecznie zapraszamy do zakupienia w naszej parafii stroików, wianków i ozdób bożonarodzeniowych. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na świąteczną dekorację naszego kościoła.
  10. Trwa zbiórka darów żywnościo­wych i odzieży na rzecz rodzin najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Dary te możemy składać w biurze parafialnym. Bóg zapłać wszyst­kim ofiarodawcom za składane dary.
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15