Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

Patrząc na różne dramatyczne wydarzenia, które dzielą się na naszych oczach, historia świata może jawić się nam jako pasmo katastrof i cierpień, przeplatanych okresami względnego spokoju. Widziana jednak od strony końca czasów, ich wypełnienia się w Chrystusa, okazuje się konsekwentnym podążaniem do domu Ojca.

 1. Dzisiaj, w niedzielę 10 grudnia, podczas Mszy św. o godz.  w Toruniu ma miejsce ingres nowego Biskupa Toruńskiego ks. bp. Wiesława Śmigla. W tę niedzielę nie ma w naszej parafii mszy św. o godz. 11.30.
 2. Również w tę niedzielę, 10 grudnia, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek w ramach Dzieła Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Za nami pierwszy tydzień czasu przygotowania na spotkanie z Tym, który ma przyjść i już przychodzi. Spróbujmy dokonać swoistego podsumowania, jak przeżyliśmy ten czas, na czym się skupiamy.
 4. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Tegoroczne roraty przeżywamy ze św. Józefem, Strażnikiem Skarbów. Temat rorat nawiązuje do słów Jana Pawła II, że św. Józef jest człowiekiem, któremu Bóg „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami”.
 5. Serdecznie zapraszamy do zakupienia w naszej parafii stroików, wianków i ozdób bożonarodzeniowych. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na świąteczną dekorację naszego kościoła.
 6. W niedzielę, 3 grudnia, po każdej Mszy św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Jak co roku, opłatek do naszych domów niosą przedstawiciele naszej parafii. Wszystkim niosącym opłatek i przyjmującym składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ofiary z opłatków przeznaczone są na prace wykończeniowe w kościele.
 7. W niedzielę, 3 grudnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.837,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 8. W niedzielę, 17 grudnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 9. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i rozprowadzanie świec. Ceny świec: mała – 6,50 zł; duża – 13,-zł, duża ozdobna – 15,-zł.
 10. Od tej niedzieli organizujemy zbiórkę darów żywnościowych i odzieży na rzecz rodzin najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
 11. Adwentowa spowiedź św. z udziałem księży spowiedników z naszego dekanatu w poniedziałek, 18 grudnia, od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 12. W każdą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00 spotkanie młodzieży II klas gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 13. W każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św.

     Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzę błogosławieństwa Bożego  w rozpoczętym tygodniu.

   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15