Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017 r.

Eucharystia to chleb i wino przemienione w Cia­ło i Krew Chrystusa mocą Jego kapłaństwa. Ale my też jesteśmy Eucharystią - żywą ofiarą dziękczynną składaną Bogu. Trzeba ją złożyć z czystego i przaśnego chleba naszego życia. Pozwólmy by Pan oczyścił dziś nasze serca i uczynił je ofiarą miłą Bogu.

  1. W tym tygodniu patronują nam: 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku; 25 lipca – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską; tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii w tę niedzielę; 26 lipca – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa, jest to specjalny dzień modlitwy za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów; 29 lipca – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego.
  2. W niedzielę, 16 lipca, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.274,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  3. XXXIX Piesza Pielgrzymka, pod hasłem „Idźcie i głoście razem z Maryją”, z Torunia na Jasną Górę wyrusza 4 sierpnia 2017 roku po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
  4. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXVIII minipielgrzymki.
  5. W miesiącach lipcu i sierpniu zawieszamy wydawanie naszego biuletynu.
  6. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.
  7. Można nabyć cegiełki na budowę kościoła, najnowszy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

  1. Kacper Łuźniak, st. wolny; zam. Bruskowo Wielkie
    Danuta Wysocka, st. wolny; zam. Toruń, ul. Klonowica
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15