Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła – 16 lipca 2017 r.

Stajemy jak gleba wobec siewcy: otwarci na ziarno, które ma dzisiaj wpaść do naszego serca. Ale zanim nastąpi siew słowa, trzeba przygotować glebę, usunąć z niej kamienie, wyciąć pleniące się chwasty. Trzeba się poddać Bożemu Rolnikowi. Tylko wtedy nasienie będzie mogło wydać plon. Prośmy więc Boga o miłosierdzie nad nami. Inaczej pozostaniemy nieprzyjazną dla nasienia skałą.

 1. W tę niedzielę, 16 lipca, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej będziemy zbierać ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 2. W tym tygodniu patronują nam: 20 lipca – bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu; 22 lipca – św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.
 3. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się  w przyszłą niedzielę, 23 lipca, po każdej mszy św.
 4. XXXIX Piesza Pielgrzymka, pod hasłem „Idźcie i głoście razem z Maryją”, z Torunia na Jasną Górę wyrusza 4 sierpnia 2017 roku po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
 5. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXVIII minipielgrzymki.
 6. W miesiącach lipcu i sierpniu zawieszamy wydawanie naszego biuletynu.
 7. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.
 8. Można nabyć cegiełki na budowę kościoła, najnowszy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Kacper Łuźniak, st. wolny; zam. Bruskowo Wielkie
  Danuta Wysocka, st. wolny; zam. Toruń, ul. Klonowica
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15