Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła – 9 lipca 2017 r.

Każde spotkanie z Chrystusem w Eucharystii to moment radości przemieniającej nasze życie. Bóg przychodzi do nas w bardzo prostych znakach, czym nieraz zaskakuje człowieka. Niech dzisiejsza niedziela będzie kolejnym znakiem obecności Boga z nami. Otwórzmy nasze serca Chrystusowi przychodzącemu jako chleb z nieba.

  1. Rozpoczął się czas wakacyjny, dla wielu czas urlopów, wypoczynku i wyjazdów. Podróżujmy bezpiecznie pod opieką św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ale niech wakacje staną się również okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapomnijmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są Wszyscy. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.
  2. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.
  3. W tym tygodniu patronują nam również: 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich (wspomnienie obowiązkowe); 13 VII – św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego (wspomnienie obowiązkowe); 15 VII – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.
  4. W niedzielę, 2 lipca, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.427,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  5. W niedzielę, 16 lipca, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
  6. XXXIX Piesza Pielgrzymka, pod hasłem „Idźcie i głoście razem z Maryją”, z Torunia na Jasną Górę wyrusza 4 sierpnia 2017 roku po Mszy św. sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 6.00. Zakończenie Pielgrzymki 12 sierpnia. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
  7. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierać będą uczestnicy XXXVIII minipielgrzymki.
  8. W miesiącach lipcu i sierpniu zawieszamy wydawanie naszego biuletynu.
  9. Można nabyć cegiełki na budowę kościoła, najnowszy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15