Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

W czasach równości i tolerancji przyznanie się do wiary w Jezusa Chrystusa nie powinno sprawiać żadnych trudności. A tymczasem jakże często sytuacja wygląda inaczej. Zapie­ramy się wiary nie tylko ze względu na nasze ludzkie słabości, lęki czy grzechy, ale także, by nie zostać potępionym przez współczesny świat, egoistycznie zapatrzony w siebie i swo­je wynaturzenia. Potrzeba nam silnej wiary w dobroć i przemożną obecność Boga Ojca w naszym życiu, aby w chwili próby dać świa­dectwo prawdzie.

  1. Rozpoczął się czas wakacyjny, dla wielu czas urlopów, wypoczynku i wyjazdów. Podróżujmy bezpiecznie pod opieką św. Krzysztofa, patrona kierowców. A wszystkim udającym się na letni wypoczynek dedykujemy słowa Jana Pawła II: „Chodzi o to, by odpoczynek nie był odejściem w próżnię, aby nie był tylko pustką. Wtedy nie będzie naprawdę wypoczynkiem. Chodzi o to, ażeby był wypełniony spotkaniem. Mam na myśli - i owszem - spotkanie z przyrodą, z górami, morzem i lasem. Człowiek w umiejętnym obcowaniu z przyrodą odzyskuje spokój, ucisza się wewnętrznie”.
  2. We wtorek przypada Uroczystość głównej patronki Diecezji Toruńskiej, Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Jest to szczególny dzień modlitw za cały Kościół Toruński. W tym roku przypada 50. rocznica koronacji toruńskiego wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obchody ku czci głównej Patronki diecezji toruńskiej rozpoczną się we wtorek, 27 czerwca o godz. 15.00 - Wprowadzeniem kopii obrazu Matki Bożej do sanktuarium Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 - Nowenna do M.B.N.P. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego, 16.15 - Rozpoczęcie procesji, 17.45 - Wejście do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, 18.00 - Eucharystia (przewodniczy bp Andrzej Suski).
  3. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18.00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka.
  4. Dobiega końca czerwiec miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  5. W sobotę  1 lipca, wizyta duszpasterska u chorych od godz. 11.00.
  6. W niedzielę, 18 czerwca, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.627,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  7. W niedzielę, 2 lipca, kolekta budowlana.
  8. W miesiącach lipcu i sierpniu zawieszamy wydawanie naszego biuletynu.
  9. Można nabyć cegiełki na budowę kościoła, najnowszy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15