Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – UroczystośćTrójcy Świętej – 11 czerwca 2017 r.

Nasze życie chrześcijańskie rozpoczyna się chrztem w imię Trójcy Świętej. Dzień rozpoczynamy w imię Trójcy Świętej, każdą modlitwę rozpoczynamy w imię Trójcy Świętej, podróż rozpoczynamy w imię Trójcy Świętej i wiele innych czynności także. „Nie zacząłem jeszcze myśleć o Jedności, a już Trójca ogarnia mnie swoim blaskiem. Nie zacząłem jeszcze myśleć o Trójcy, a już obejmuje mnie Jedność” – mawiał św. Grzegorz z Nazjanzu. Ilekroć budzimy się lub wchodzimy w różne czynności dnia w imię Trójcy Świętej, to samo doświadczenie może stać się także naszym osobistym doświadczeniem.

  1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po mszy św. o godz. 10.00 procesja ulicami naszej parafii: ul. Szubińska, ul. Bliska, ul. Daleka i ul. Szubińską powrót do kościoła. W czasie procesji panowie ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Rady Budowlanej oraz ojcowie dzieci komunijnych niosą baldachim, osoby ze Wspólnot Żywego Różańca niosą różaniec i feretron, młodzież niesie feretron z wizerunkiem Patrona, chłopcy, którzy w tym roku po raz pierwszy przyjęli Komunię św. niosą poduszki, dziewczęta z tej grupy sypią kwiatki. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę, o godz. 19.00 spotkanie dziewcząt sypiących kwiatki podczas procesji oraz spotkanie chłopców z grupy komunijnej niosących poduszki.
  4. Osoby, które w swoich ogródkach mają kwiaty proszę o zbieranie i suszenie ich na procesję uroczystości Bożego Ciała.
  5. Codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie, litania do Serca Jezusowego i procesja.
  6. W niedzielę, 4 czerwca, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.852,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  7. W niedzielę, 18 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  8. Trwa miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

    Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Henryka Fajfer, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Henryka Msze św. będą sprawowane: 06.07. godz.18.00; 18.07. godz.18.00; 25.07. godz.18.00; 30.07. godz.8.00; 01.08. godz.18.00; 06.08. godz.11.30. 

   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15